Other Language

Natural , Delicious , Nutritrious

محصولات :: خرما :: مضافتي

دلچسب ترين خرماي جهان
 

خرمای مضافتی را شاید بتوان یکی از خوش طعم ترین و دلچسب ترین انواع خرمای جهان دانست. به ویژه آن که این خرما بیشتر به صورت رطب مورد استفاده قرار می گیرد و کمتر کسی را میتوان یافت که پس از خوردن یک دانه از خرمای مضافتی احساس بسیار مطلوبی به او دست ندهد. این خرما که دارای رنگ مشکی جذابی می باشد رطوبتی بین 15% الی 35% بسته به زمان برداشت از درخت و محل کاشت آن دارد و اندازه دانه های آن معمولا" بین 5/2 الی 5/4 سانتیمتر بوده و دارای گوشت کافی و مطلوب می باشد.

مرغوب ترین و خوش طعم ترین نوع خرمای مضافتی در شهرستان بم واقع در جنوب شرقی ایران پرورش می یابد . سطح زیر کشت این خرما در شهرستان بم و حومه در حدود 28 هزار هکتار بوده که 5 هزار هکتار آن نخلهای جوان غیر بارور می باشند و از این مقدار سالیانه در حدود 120،000 تن برداشت می گردد.مناطق دیگر کاشت این خرما در ایران، جیرفت و کهنوج در استان کرمان، و سراوان و ایران شهر در استان سیستان و بلوچستان می باشد.

شرکت امیر کبیر برنا که دارای کارخانه فرآوری و بسته بندی خرما در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم می باشد. با توجه به اینکه در مرکز منطقه پرورش خرمای مضافتی قرار دارد، اهتمام فراوانی روی فرآوری و درجه بندی و بسته بندی مناسب این خرما دارد و بعنوان یکی از محصولات اصلی خود به آن می نگرد.

در حال حاضر انواع خرمای مضافتی در نامهای تجاری زیر با کیفیت های متفاوت توسط این شرکت عرضه می گردد.

1- پروین
2- شیرین
3- ثمین
4- نگین
5- مشکین
6- شاهین
7- نسرین
 

 
 
DHTML Menu / JavaScript Menu by OpenCube